Gimnastyka słowiańska dla zdrowia i higieny kobiecego biustu

Ćwicząc gimnastykę w bardzo wielu pozycjach wykonywany jest rękami automasaż piersi i ich okolic, który posiada same zalety. Dlatego ćwiczy się bez stanika, gdyż potrzebny jest swobodny dostęp. Nic nie może uciskać ciała, aby limfa mogła swobodnie przepływać a ruchy były płynne. Podczas automasażu jaki wykonywany jest podczas gimnastyki słowiańskiej limfa spływa do węzłów chłonnych, a one wytwarzają przeciwciała.

Owe ruchy powodują, iż zwiększa się ukrwienie co za tym idzie organizm dostaje więcej tlenu. Poprawia się praca naszego układu limfatycznego przez pobudzenie do pracy węzłów chłonnych pachwinowych i przewodów pod piersiowych i między piersiowych, które w efekcie lepiej oczyszczają nasze ciało z toksyn, wirusów, bakterii, grzybów oraz komórek nowotworowych. Następuje skuteczniejsze filtrowanie chłonki uniemożliwiając przedostawanie się drobnoustrojów do krwioobiegu. Nerki usuwają toksyny z naszego organizmu, które spłynęły z węzłów, co za tym idzie jesteśmy zdrowsze.

Atutem tych ruchów jest możliwość zbadania piersi i obszarów wokół nich, co jest dość istotne w szybkim wykrywaniu wszelkich zastojów i stanów chorobowych. Do coraz częściej występujących należą torbiele, które powstają w wyniku zamknięcia światła w przewodach mlekowych i utrudnieniu wypływu wydzieliny. Typowo torbiele nie dają objawów. Jedynie są wyczuwalne dłońmi drobne zgrubienia, bądź guzki o niewyraźnych granicach, występujących najczęściej w górnych zewnętrznych kwadratach piersi. Gdy cokolwiek wyczujemy zalecam niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Gimnastyka pomaga rozmasować tworzące się cysty i zgrubienia co może być wspaniałym uzupełnieniem leczenia.

Jest profilaktyką przeciwobrzękową dla nadwrażliwości piersi, która wiąże się z zatrzymywaniem wody w organizmie pod wpływem progesteronu. Jeśli nie jesteś w ciąży to nie jest normalne jak wiele kobiet twierdzi. Świadczy to o zaburzeniach hormonalnych. Obrzęk tkanki łącznej i nadmiar płynu powoduje rozpychanie tkanki, co jest przyczyną bólu. Regularny masaż powoduje zmniejszenie obrzęku, a co za tym idzie zwiększa się odczuwanie ulgi. Wspomagający wpływ gimnastyki słowiańskiej dla układu hormonalnego jest nieocenioną wartością tego systemu pracy z ciałem.

Długotrwałe noszenie stanika zwiększa ryzyko wystąpienia raka piersi oraz mięśnie i skóra zaczynają tracić jędrność. Regularny masaż piersi może je podnieść nawet o 2 cm. Dodatkowo dzięki przesuwaniu rąk po skórze następuje złuszczenie i oczyszczenie ze zrogowaciałego naskórka. Skóra dzięki temu staje się piękniejsza i wraca zdrowy koloryt i blask oraz stymulujemy ją do odnowy. Piersi zyskują więcej tlenu co jest istotne, bo one też muszą uwolnić zgromadzone w skórze toksyny. Gdy są cały czas osłonięte i usztywnione skóra nie ma możliwości oddychać. Przez odpowiednie ruchy stymulujemy biust do ujędrniania się.

Gimnastyka zapobiega wadom postawy. Dobrze wykształcone mięśnie przykręgosłupowe zasadniczo wpływają na kształt piersi i dzięki temu ładnie i estetycznie wyglądają. Podnoszenie rąk do góry w wielu ćwiczeniach i robienie tak zwanego zalążka sprawia, że nie tylko uelastycznia i wzmacnia się mięsień czworoboczny czy mostkowo-obojczykowo-sutkowy, ale ewidentnie odczuć można pracę mięśnia piersiowego większego więc dzięki temu ujędrnia się też biust.

Dla kobiet, które przeszły mastektomię (amputacje piersi) gimnastyka słowiańska również może być pomocna. Fizycznie poprawia kondycję mięśni, usprawnia pracę układu limfatycznego-lepszy dostęp do tych obszarów niż u kobiety z biustem. Poprawia się kondycja skóry, uniknięcie pojawienia się bliznowca po operacji. Z tego też względu polecam gimnastykę dla kobiet po operacjach powiększenia biustu. Psychologicznie kobieta ma możliwość zmierzenia się ze stresem i stratą, ale przede wszystkim zaczyna akceptować zmianę. Dodatkowo pracuje energetycznie z miłością do samej siebie.


Dla mnie osobiście automasaż pozwolił dostrzec piękno w swoim ciele. Miałam ogromne kompleksy z rozmiarem moich piersi. Mianowicie uważałam, że są za małe. Jednak gimnastyka pozwoliła mi poczuć dumę z tego, iż takie malutkie a wykarmiły trójkę zdrowych dzieci. Pozwoliły mi zapewnić im bliskość i ciepło. Dostrzegłam walory z posiadania małego biustu, ba z posiadania w ogóle biustu. Jest to nasz niewątpliwy atut. Tym się różnimy od mężczyzn. Od kiedy ćwiczę poprawiła się ich kondycja i wygląd. Już nie chowam ich pod podwójnym push upem, ani w luźnych bluzkach. Żarty na temat piersi mnie bawią, a nie wprawiają w przykrości. Dostrzegam, iż od kiedy zmieniło się moje nastawienie do własnego biustu mąż częściej mnie komplementuje. Niewątpliwie gimnastyka i odpowiednie ruchy dłońmi były zbawieniem podczas ciąży dla mojego nabrzmiewającego hormonami biustu. Unikałam dzięki niej obrzęków i bólu oraz rozstępów.

Automasaż jaki wykonujemy przy gimnastyce ma bezpośredni wpływ na postrzeganie swojej kobiecości, zaakceptowaniu jej, a także docenieniu swojego piękna. Psychologiczny aspekt dotykania swoich własnych piersi dla wielu kobiet jest uwalniający i pozwala znieść tabu. Zaznaczam, że nie mówimy tutaj o dotyku wulgarnym czy erotycznym mamy tutaj do czynienia z automasażem. Tak samo jak dotyka się głowy, rąk, nóg można dotykać swoich piersi, aby je zbadać, rozmasować obolałe, czy chociażby dla estetycznych efektów. Kobieta, która nie odczuwa bólu czy dyskomfortu jest spokojniejsza i promienna. Energetycznie zwiększa się przestrzeń serca oraz jest więcej miejsca na oddech. Niezależnie od przyczyny ma same pozytywne skutki.

Ćwicząc regularnie zachowujesz higienę swoich piersi.

* Kopiowanie całości lub części dozwolone wyłącznie z podaniem autora.

Współczesne słowianki-Kornelia Kwajzer