Poznajmy się! Kornelia Kwajzer (Nela)

Specjalizuję się w uwalnianiu od bólu, stresu i traum zapisanych w ciele oraz jestem przewodniczką w procesach. Pomagam za pomocą wielu holistycznych technik. Skupiam się głównie na kobiecym ciele, emocjach, psychice i duchu. Korzystam ze sprawdzonych Słowiańskich metod, gdyż jestem pasjonatką kultury naszych przodków i uzdrawiających praktyk. Mam męża, trójkę dzieci oraz staram się żyć eko i w zgodzie z naturą.

Od dziecka interesowałam się różnymi zagadnieniami: relacjami, pracą ludzkiego mózgu i ciała, duchowością człowieka i sensem naszego istnienia. Interesuję się jak zatrzymać “krąg nienawiści”, czyli patologiczne schematy powielane od pokoleń. Zgłębiałam nauki wielu nurtów i kultur. Sięgam do kultury indiańskiej, hawajskiej, majańskiej, afrykańskiej, hinduskiej, japonskiej, a przede wszystkim Słowiańskiej. Miałam przyjemność obcować z szamanami i szamakami między innymi z Gwatemali, Peru oraz Syberii. Od Słowian, czerpię inspirację, interpretuję, łączę to z tym co już znam i tworzę. Odwołuję się do symboliki, wierzeń oraz legend  i mitów. Interesuje mnie jak to wszystko przełożyć i dostosować do naszego współczesnego świata, który pędzi. Jak się zatrzymać na chwilę, by złapać oddech. Odnaleźć harmonię między tym co niosą nauki duchowych przedstawicieli, a tym co nas otacza na co dzień.  Zgłębiam zagadnienia psychosomatyki i jak za pomocą ciała uwolnić się od traum i blokad oraz usprawnić i uelastycznić psychikę za pomocą odpowiednich ruchów ciała.

Cały czas doszkalam się z różnych źródeł i je analizuję. Sukcesywnie odnajduję naturalne możliwości rozwoju, które pomagają w wyciszaniu i znalezieniu w sobie przestrzeni a także siły. Anatomii , masażu relaksacyjnego oraz automasażu nauczyłam się w trwającej 2 lata szkole kosmetycznej i na różnych kursach samodoskonalenia. Posiadam wiedzę z zakresu psychologii, socjologii i pedagogiki, które zdobyłam na studiach na Uniwersytecie Szczecińskim i rocznym kursie na instruktora terapii uzależnień. Sukcesywnie poszerzam swoją wiedzę o ciele i energii żeńskiej, a także męskiej. Wdrażam w swoje życie oraz uczę o praktykach rodowych, pracy z żywiołami oraz uwalniania z ciała nagromadzonych emocji. Pracuję autorskimi metodami na podstawie zdobytej wiedzy oraz doświadczenia.

Gimnastyki słowińskiej uczyłam się u Anny Wrzesińskiej oraz Joanny Goncarzewicz. Jestem certyfikowaną instruktorką Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet, która jest formą pracy z emocjami za pomocą ciała. Gimnastyka słowiańska pomogła mi wrócić do formy fizycznej i psychicznej po porodach, a także jest moją ścieżką duchową na co dzień. Więcej o gimnastyce tutaj:

Muzyka była w moim życiu od dziecka. Tata grał na akordeonie i gitarze przy ognisku nad jeziorem. Ja i moja siostra śpiewałyśmy wraz z nim. Muzyka towarzyszyła mi przez całe życie. Zawsze ktoś w towarzystwie był z gitarą, grał na pianinie lub bębnach afrykańskich. Oczywiście śpiewaliśmy do tego akompaniamentu, po swojemu dla zabawy i przyjemności. Śpiewałam w amatorskim chórze kobiecym pod kierownictwem Aleksandry Walczak, która uczy jak śpiewać w 2 i 3 głosie. Głos szkoliłam również na warsztatach  u Michała Esz Szerląg(śpiew alikwotowy), Aliny Jurczyszyn, Dace Pruse(biały śpiew łotewski) oraz Pauliny Kuehling(śpiew biały). Brałam udział w tygodniowych letnich warsztatach śpiewu białego organizowanych przez fundację OVO, który zakończył się koncertem. W ramach festiwalu Off sytuacje organizowanego przez szkołę PAPA w Poznaniu brałam udział w projekcie „Muzyka Świata”, który zakończony był koncertem. W między czasie śpiewam sobie Agmy słowiańskie oraz pieśni indiańskie. Na podstawie swojego doświadczenia stworzyłam swój autorski program pracy i pomagam otwierać głos przy pomocy agm słowiańskich i innych praktyk głosowych. Raczej jest to otwieranie energetyczne człowieka za pomocą śpiewu. Uczę technik, które ułatwiają oddychanie przeponowe oraz uzyskiwanie pożądanego efektu, ale nie jest to istota w mojej pracy. Jest nią uwolnienie się, oczyszczenie oraz radość z tego kim się jest. Głos jest wspaniałym narzędziem do wyrażania siebie.

Więcej o śpiewie białym :

Więcej o mnie tutaj: https://www.edziecko.pl/rodzice/7,79318,25725681,wspolczesna-slowianka-smialam-sie-ze-spotkan-gospodyn-wiejskich.html

Moja dewiza: Chcesz zmian zacznij od siebie!