Gimnastyka słowiańska w Poznaniu z okazji Mikołajek

Z okazji Spasu zimowego, bo tak to święto nazywali Prasłowianie. To kolejne święto, którego katolicyzm nie mógł wyplewić wiec przeobraziło się we współcześnie obchodzone Mikołajki sugeruje to powiedzenie „Mikołaj przekaże Spasowi”. Był to dziań nadejścia zimy. Spas był personifikacją zimy oraz nadejścia okresu stagnacji oraz twórczego przejawiania siebie. Najprawdopodobniej było to święto ruchome i uzależnione od nadejścia pierwszych mrozów. Dlatego zaprosiłam Panie oraz moją siostrę na dwudniowe warsztaty z gimnastyki słowiańskiej oraz zaplatania bransoletek ochronnych czyli robienie Nawęzów.

Na warsztacie wspólne ćwiczyłyśmy zestaw dnia oraz zestawy urodzeniowe(rodowe). Panie wysłuchały wykładu pt. „Gimnastyka Słowiańska – ruch jako źródło kobiecej energii i zdrowia” oraz poznały tradycje słowiańskie. Pracowałyśmy z intencją oraz pokazałam słowiańską medytację. Siedziałyśmy w kręgu i wymieniałyśmy się myślami.

Zapaliłyśmy świeczki a ja opowiedziałam jak postrzegali Słowianie ogień i jakie przypisywali mu właściwości. Odbyłyśmy miłą rozmowę na temat tego czym jest kobiecość. Doszłyśmy do wniosków iż dla każdej z nas jest czymś innym i na pewno nie określa tego wygląd zewnętrzny. Był czas na pracę indywidualną, grupową a także śmiechy i relaks.

Warsztaty odbyły się w Ukojeniu – Centrum Dobrego Samopoczucia na ul. Pięknej 4, w Poznaniu. Piękne kobiety na ulicy Pięknej spotkały się by tworzyć piękno. Jestem ciekawa jakie babeczki przyjdą na kolejne warsztaty. To zawsze jest miła niespodzianka dlatego na każdym z warsztatów mam NIESPODZIANKĘ od siebie dla Ciebie.


Opinie:

Na warsztatach i po warsztatach czułam się dobrze. Lubię takie indywidualne spotkania. Największym problemem z jakim się muszę zmierzyć jest umiejętność robienia rzeczy dla siebie bez poczucia, że podbieram ten czas innym celom. Co do samego sposobu prowadzenia nie mam nic do dodania poza tym, że masz to co odróżnia nauczyciela/prowadzącego od instruktora :). Nie udzielasz technicznych wskazówek tylko prowadzisz sobą przez tematykę dzieląc się doświadczeniem. Doceniam. M.

Jeżeli chodzi o warsztaty to bardzo mi się podobało i nie żałuję że byłam z wami. Miejsce, ćwiczenia 'rozmowy z wszystkimi  super. Kornelia jesteś bardzo doświadczona oraz masz sporą wiedzę i świetnie przekazujesz dalej  .Staram się pomału wykonywać niektóre ćwiczenia. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.  D.

warsztat prowadzony w spokojny sposób -przerwy wystarczające. Komfort ćwiczeń przy malej sali, ilość osób wystarczająca. Ćwiczę codziennie wieczorem i zajmuje mi 5 -10 minut-czuje ciepło w ciele. Dziękuję i powodzenia. A.

* Kopiowanie całości lub części dozwolone wyłącznie z podaniem autora.

Kornelia Kwajzer